تکنولوژی های به روز در لوازم خانگی بوش

تکنولوژی های به روز در لوازم خانگی بوش

 

لوازم خانگی بوش از سال 1991 به فروش لوازم با کیفیت بالا در ایالات متحده می پردازد.این کمپانی با تمرکز بر روی محصولات مهندسی ای که زندگی را ساده تر می کنند ، توانسته به بالا بردن استانداردهایی در کارایی و طراحی در سطح کشور کمک شایانی کند. بوش اغلب در انتشارات معتبر رتبه برتر را کسب می کند. لوازم خانگی بوش بخشی از شرکت لوازم خانگی BSH مستقر در مونیخ ، بزرگترین تولید کننده لوازم خانگی در اروپا و یکی از شرکت های پیشرو در این بخش در سراسر جهان است. این کمپانی دارای کارخانه های پیشرفته ای برای ماشین ظرفشویی ، ماشین لباسشویی ، اجاق گاز و پلوپز و دیگر لوازم خانگی می باشد و همچنین دارای مراکز فناوری و توسعه در چند نقطه ی مختلف جهان است.

تکنولوژی و لوازم خانگی بوش   

کمپانی لوازم خانگی بوش با استفاده از یک ماده معدنی خاص با قدرت جذب رطوبت ، توانسته کار و گرمای کافی را برای جوشاندن آب آزاد کند.با استفاده از این تکنولوژی، به محض افزودن آب گرم بیشتر ، آب جذب می شود.این ویژگی عجیب یک خصوصیت شاخص از مواد معدنی آلومینوسیلیکات ریز ، معروف به زئولیت است. این مواد که می توانند مستقیماً استخراج شوند یا به صورت مصنوعی تولید شوند ، برای چندین دهه در تنظیمات صنعتی مورد استفاده قرار گرفته اند که تا همین اواخر کمپانی لوازم خانگی بوش با به کار گیری از این مواد معدنی توانست پیشرفت چشمگیری را در دنیای لوازم خانگی ایجاد کند.

 لوازم خانگی بوش

 زئولیت چیست؟

در دنیای ماشین ظرفشویی ، Bosch تنها برندی است که فناوری ای را توسعه داده و از زئولیت ها استفاده می کند. یکی از این دستگاه ها اخیراً در نمایشگاه IFA در برلین در معرض نمایش گذاشته شد.نحوه عملکرد فناوری Zeolite Bosch در اینجا آمده است: در پایان چرخه شستشو ، رطوبت موجود در وان شستشو درون ظرفی از “سنگریزه” زئولیت در زیر حفره اصلی جمع می شود. در آنجا ، فرایند شیمیایی طبیعی جذب آغاز می شود ، فرآورده جانبی این فرایند تولید گرمای شدید است که برای جوشاندن آب به اندازه کافی است. کمپانی بوش گزارش می دهد که به سادگی دمیدن هوای مرطوب بر روی تعداد انگشت شماری از مرواریدهای زئولیت ، باعث داغ شدن این مواد می شود. رطوبت باقی مانده در وان شستشو به تدریج از وان ریخته می شود و توسط زئولیت جذب می شود.

 لوازم خانگی بوش

مزایای استفاده از تکنولوژی زئولیت

نتیجه استفاده از تکنولوژی زئولیت ،یک چرخه خشک بسیار سریع ، مصرف کمتر انرژی و ظروف بسیار خشک است. حتی شگفت انگیزتر این است که ، هنگامی که یک چرخه شستشوی جدید آغاز می شود و عنصر گرمایش درگیر می شود ، آب جذب شده دوباره به داخل وان شستشو باز گردانده می شود ، در نتیجه مواد معدنی را برای چرخه خشک دیگری آماده می کند. بنابراین به زبان ساده ، مواد همواره در حال جایگزین شدن هستند و هرگز نیازی به تعویض ندارند.ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد که یک محصول هم سریع تر و  با عملکرد خشک کن قوی تر است و هم از نظر زیست محیطی کارآمد تر است ، اما واقعیت دارد. از آنجا که خواص پر انرژی زئولیت نتیجه واکنش های شیمیایی طبیعی است ، برای برقراری آن نیازی به برق نیست. کمپانی بوش تنها شرکتی است که تکنولوژی زئولیت را ثبت و اختراع کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.