ماشین ظرفشویی چگونه کار می‌کند و نکاتی در مورد استفاده از آن

ماشین ظرفشویی چگونه کار می‌کند و نکاتی در مورد استفاده از آن

اطلاع از نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی قبل از استفاده از آن لازم و ضروری می باشد، چرا در صورتی نداشتن اطلاعات کافی باعث می شوید که به دستگاهتان آسیب زیادی وارد شود. در همین راستا در این مقاله به بررسی اقدامات لازم قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی و نحوه کارکرد آن پرداخته ایم.

اقدامات لازم قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی

بعد از خرید ماشین ظرفشویی بوش باید به طور کامل دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید تا درباره نحوه کارکرد آن اطلاعات لازم را به دست آورید. برای استفاده از ماشین ظرفشویی دانستن برخی از نکات برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن لازم و ضروری می باشد. به عنوان مثال از آنجایی ماشین ظرفشویی ها مانند ربات ها تمام اقدامات را به طور خودکار انجام می  دهند، بنابراین نمی توانند فرق بین ظروف و غذاهایی که بر روی آنها قرار دارد را تشخیص دهند. نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی بوش به گونه ای می باشد که با فشار آب و تولید گرما، تلاش می کند آلودگی ها و چربی های موجود در سطح ظروف را پاکسازی نماید و در مرحله بعد با ریختن مواد شوینده بر روی ظروف، ظرف هایی کاملاً تمیز و درخشانی را تحویل می دهد.

بنابراین یکی از نکات مهم در زمان است از یک ماشین ظرفشویی این است که محتویات داخل ظروف را به کمک اسکاچ خالی کرده و بعد از آن در داخل دستگاه قرار دهید. این اقدام باعث می شود که ماشین ظرفشویی عمل شستشو ظروف را به بهترین نحو ممکن انجام دهد و دیگر هیچ ماده غذایی در لوله های خارجی ماشین ظرفشویی گیر نمی کند.

 نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی به چه صورت می باشد؟

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی بوش به چه صورت می باشد و چگونه می تواند تمام چربی های موجود در سطح ظروف را از بین ببرد؟

باید بگوییم که ماشین ظرفشویی بوش در مراحل گوناگونی فرآیند شستشو را انجام می دهد که این مراحل به شرح ذیل می باشند:

·         در اولین مرحله از فرآیند شستشو، ماشین ظرفشویی مخزن خود را با آب پر می کند و برای اینکه این مرحله به خوبی انجام شود، بهتر است که آب فشار خوبی داشته باشد و شیر آب دیگری در منزل باز نباشد.

·         بعد از پر شدن مخزن دستگاه، ماشین ظرفشویی به آب داخل مخزن حرارت داده و آن را گرم می کند تا مواد شوینده به راحتی در داخل آن حل و سمت ظروف پرتاب شوند.

·         در این مرحله، نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی بوش به گونه ای میباشد، آب را با فشار زیاد به سمت ظروف پرتاب می کند. پرتاب آب به سمت ظروف سبب می شود که چربی ها و ذرات باقی ماند از ظروف به راحتی کنده شوند تا فرآیند شستشو آغاز شود.

·         بعد از پرتاب آب و از بین رفتن چربی های ظروف، آب های کثیف تولید شده به داخل لوله تخلیه وارد شده و از آنجا خارج می شوند.

·         در این مرحله ظرف ها با آب تمیز مورد شستشو قرار می گیرند تا مواد شوینده به طور کامل از سطح آنها پاکسازی شود.

·         آب های کثیف تولید شده مجدداً از داخل دستگاه خارج می شوند.

·         در مرحله آخر ظرف ها برای خشک شدن، تحت حرارت بالا قرار می گیرند.

 نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

بعد از خرید ماشین ظرفشویی بوش و در زمان استفاده از آن به چه نکاتی باید توجه شود؟

همانطور که گفته شد، بلافاصله بعد از خرید ظرفشویی بوش، اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده و بعد از آن استفاده از ماشین ظرفشویی را آغاز نمایید. حتی اگر در گذشته از ماشین ظرفشویی استفاده می کرده اید و به دلایل گوناگونی مجبور به تعویض و خرید ماشین ظرفشویی دیگری شده اید، باز هم باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه نماید، چرا که نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی های جدید تفاوت بسیار زیادی با نسخه های قدیمی دارد و روز به روز امکانات بیشتری به ماشین ظرفشویی های جدی اضافه می شود که شما از آنها اطلاعی ندارید.

 نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی از لحاظ آب بندی

امروزه در قیمت ظرفشویی بوش امکانات و قابلیت های زیادی افزوده شده است که یکی از آنها آب بندی بودن فضای داخلی ماشین ظرفشویی می باشد. البته لازم است بگوییم که این بدان معنا نیست که بتوان تمام ماشین ظرفشویی را از آب پر کرد، بلکه تنها آبگیر تعبیه شده در کف ماشین ظرفشویی قابلیت این را دارد که از آب پر شود. نحوه عملکرد این قسمت به گونه ای می باشد که باعث گرم شدن آب تا دمای بین صد و سی و صد و چهل درجه سانتی گراد می شود و بعد از آن آب با فشار زیاد برای پاشیده شدن به ظرف های کثیف خارج می شود.

 نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.