آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

در مقالات قبل درباره تکنولوژی های جاروبرقی بوش صحبت کردیم و مشخصات آن را بررسی کردیم. در این مقاله از سایت خانه بوش در نظر داریم راجع به فیلتر جاروبرقی بوش صحبت نماییم .

اگر بخواهیم جاروبرقی بوش عمر طولانی و بدون هیچ گونه مشکلی داشته باشد و از کیفیت کارکرد آن کاسته نشود باید مراقب تعویض به موقع فیلتر آن باشیم تا از مکش و سرعت و کیفیت تمیزکردن جاروبرقی کم نشود .

یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی جاروبرقی های بوش فیلتر آن می باشد و در عملکرد و قدرت مکش جاروبرقی تأثیر فراوانی دارد و ما سعی داریم تا در مورد این قطعه مهم اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

تعویض فیلتر جارو برقی بوش  و مزایای آن

البته فیلتر جاروبرقی جزو قطعاتی است که می‌تواند در اثر استفاده زیاد و فشار بالا دچار مشکلاتی شود که به راحتی قابل پیشگیری و حل است .

 مشکلاتی که در اثر تعویض نکردن فیلتر جارو برقی بروز می کند عبارتند از :

  1. اگر با مشکل کاهش مکش جاروبرقی مواجه شده‌اید ، احتمالا این ایراد مربوط به انسداد و کثیفی فیلتر جاروبرقی بوش می‌باشد، پس در اسرع وقت نسبت به تعویض و پاک سازی آن اقدام نمایید .
  2. فیلتر جاروبرقی بوش را دوره ای تعویض نمایید ، زیرا اگر فیلتر به موقع تعویض نشود ممکن است حرارت دستگاه بالا رفته و به دستگاه آسیب وارد شده و مجبور به تعمیرات جاروبرقی بوش شوید .

در ادامه قصد داریم  به آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بوش بپردازیم و شما را با روش صحیح  تعویض فیلتر در جاروبرقی های بوش آشنا نماییم .

قطعا شما می‌توانید صرفاً با مطالعه این مطلب خودتان تعویض فیلتر را در جاروبرقی های بوش  انجام دهید .

فیلتر جاروبرقی بوش

فیلتر جاروبرقی بوش

در جاروبرقی‌های بوش از فیلتر هپا برای جذب کامل گردوغبار و کرک‌های فرش و هم چنین در برخی موارد مو و کاغذ های کوچک استفاده می گردد .

فیلتر هپا در دستگاه قدرت بالایی در جذب آشغال‌ها و ذرات گرد و خاک دارد .

روش کار فیلتر ها به این گونه است که  در واقع فیلتر، در مسیر عمل مکندگی موتور جاروبرقی قرار می‌گیرد تا از ورود گرد و خاک و آشغال به داخل موتور جلوگیری نماید و خللی در کار موتور جاروبرقی بوش صورت نگیرد .

در جاروبرقی های بوش از دو فیلتر استفاده می گردد که تمیز و سالم بودن هر ۲ فیلتر جاروبرقی بوش ، برای کارکرد صحیح دستگاه لازم می‌باشد .

دقت کنید که چرا حتماً باید هر ۵ یا ۶ ماه فیلترها را تعویض نمایید ؟

زیرا این کار بر کارکرد بهتر جاروبرقی و عمر بیشتر آن تأثیر خواهد گذاشت.

پس همیشه سعی نمایید که فیلتر های جارو برقی بوش را  به موقع تعویض نمایید و از جنس مرغوب نیز استفاده کنید ، تا با رعایت این موارد ، به افزایش عمر موتور جاروبرقی خود کمک نمایید .

عمر مفید فیلترهای جاروبرقی بوش از ۶ ماه تا ۱ سال می‌باشد .

البته این زمان کاملاً بستگی به شرایط استفاده متفاوت و دفعات کارکرد جاروبرقی دارد .

معمولاً برای افزایش عمر و کارکرد بهتر جاروبرقی های بوش توصیه می‌شود که فیلترها را تعویض و جایگزین نمایید .

انواع فیلتر جاروبرقی بوش

انواع فیلتر جاروبرقی بوش

فیلترهای جاروبرقی بوش دو نوع دارند

  • قابل شستشو هستند .

پس اگر قصد شستشوی آن ها را دارید توجه کنید که اگر حرف W در کنار شماره رده فیلتر هپا جاروبرقی نوشته شده باشد ، این نوع فیلتر قابل شستشو می‌باشد و می توانید به راحتی آن ها را شسته و بگذارید خشک شوند و بعد از آن ، آماده استفاده مجدد می باشند .

  • غیر قابل شستشو می باشند.

در صورتی که فیلتر جاروبرقی بوش شما غیرقابل شستشو می باشد ، می توانید با تکاندن و باد گرفتن فیلتر را تمیز نمایید .

به دلیل وجود گردوخاک در فیلتر، حتماً از ماسک برای قرار دادن روی صورت خود و جلوگیری از ورود گردو غبار به دماغ و دهان استفاده نمایید .

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

اگر مقاله ما را از ابتدا مطالعه کرده باشید ، سعی نمودیم تا برای شما دلایل وجود فیلتر و شناخت آن و اهمیت استفاده و تعویض به موقع فیلتر را در جاروبرقی های بوش بیان نماییم .

اما در اینجا برای آن دسته افرادی که اطلاعاتی راجع به عوض کردن فیلتر جاروبرقی ندارند مطالبی قرار می دهیم .

برای عوض کردن فیلتر، که معمولا در داخل جاروبرقی تعبیه شده اند ، باید درب جلویی جاروبرقی را باز کنید .

بعد از باز کردن درب جاروبرقی مشاهده می نمایید که دو عدد فیلتر در جاروبرقی موجود می باشد ، فیلتری که در بالای  کیسه جاروبرقی است را خارج کنید .

زمان تعویض این فیلتر به این گونه است که بهتر است بعد از هر ۵ عدد پاکتی که در جاروبرقی قرار می دهید و بعد از مدتی آن را تعویض می کنید ، فیلتر را نیز عوض نمایید .

بعد از آن فیلتر فابریکی را که خریداری نموده اید را ، به همان شکل که فیلتر قبلی را خارج نمودید ، در داخل جاروبرقی قرار دهید و از قرار گرفتن در جای خود اطمینان حاصل کنید .

علاوه بر فیلتری که در بالای کیسه جاروبرقی وجود دارد ، فیلتری نیز در پشت کیسه جاروبرقی هست که این فیلتر هم باید مرتبا یا شستشو شود و یا تعویض گردد .

برای تعویض فیلتر پشت پاکت جاروبرقی بوش نیز به همان صورت قبل عمل نمایید .

بعد از درآوردن پاکت و فیلتر قبلی ، یا با تمیز کردن و شستن فیلتر و یا جایگزینی آن فیلتر با فیلتر جدید اطمینان حاصل کنید که فیلتر دوم نیز بدون هر مانعی می تواند در کار کردن صحیح موتور دخیل باشد . پاکت را نیز به طور صحیح قرار دهید و درب جاروبرقی را ببندید .

فیلتر پشت پاکت جاروبرقی بوش کوچک‌تر از فیلتر جلویی یا بالایی جاروبرقی است.

به همین دلیل به اندازه‌های آن در هنگام خرید دقت نمایید .

سخن پایانی

ما در سایت خانه بوش توانسته ایم شما را با، با کیفیت ترین محصولات لوازم خانگی در دنیا آشنا نماییم و در رابطه با قیمت محصولات خانه بوش نیز ، بهترین قیمت را برای خرید شما هموطنان عزیز در نظر گرفته ایم تا شما بتوانید با هزینه ای متناسب با کیفیتی که در نظر دارید محصول مورد علاقه و برند مورد علاقه خود را تهیه و خریداری نمایید و به بهترین نحو از آن استفاده کنید .

در سایت خانه بوش شما می توانید با قیمت تک تک محصولات بوش از جمله قیمت جاروبرقی بوش آشنا شوید و امکان مقایسه قیمت محصولات بوش را به صورت آنلاین برای شما در نظر گرفته ایم .

هم چنین در سایت خانه بوش ما وسایل جانبی تمام محصولات را نیز در دسترس شما و برای خرید آنلاین در منزل فراهم نموده ایم که به راحتی بدون اینکه از منزل خارج شوید هر آنچه که مد نظر شماست را انتخاب نموده و درب منزل تحویل بگیرید .

یکی از وسایل جانبی محصولات ما در سایت خانه بوش فیلتر های جارو برقی های بوش می باشد .

نکته : فقط در هنگام خرید فیلتر جاروبرقی بوش به کیفیت و تناسب فیلتر با دستگاه جاروبرقی خود توجه نمایید .

سایت خانه بوش ، خدمات فروش و تحویل قطعات جاروبرقی های بوش و هر آنچه از سایت خانه بوش تهیه کرده اید را نیز انجام می‌دهد.

برای خرید و اطلاع از انواع فیلتر جاروبرقی به سایت خانه بوش مراجعه نمایید و یا با تماس با کارشناسان ما فیلتر مورد نظر خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید .

همچنین سایت خانه بوش برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید ، تعمیر جاروبرقی بوش و یا تعویض قطعات آن از جمله فیلتر ، مقالاتی را آماده می نماید و در سایت قرار می دهد و شما می توانید با مطالعه آنها در خانه به تمام نیاز های خود در این رابطه پاسخ دهید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.