استفاده صحیح از جا پودری ماشین لباسشویی بوش

استفاده صحیح از جا پودری ماشین لباسشویی بوش

در ماشین لباسشویی بوش در بخش بالایی آن قسمتی برای ریختن پودر شتستشو یا مایع نرم کننده تعبیه شده که به میزان لازم باید از این مواد شوینده قبل از شستشو استفاده کنیم تا لباس‌هایمان تمیز شوند. این محفظه که به جاپودری معروف است در بعضی از ماشین‌ها سه قسمتی و در بعضی دیگر چهار قسمتی است. اما هر کدام از این بخش‌ها چه کاربردی دارند؟
معمولا از بخش اول جاپودری برای شستشوی معمولی و اولیه استفاده می‌شود، از بخش دوم برای شستشوی اصلی و کامل، از بخش سوم برای مواد نرم کننده و لطیف کننده و از قسمت چهارم  اگر در ماشین لباسشویی شما موجود باشد مربوط به شستشوی لباس‌های رنگی است. معمولا این بخش‌ها با | (قسمت اول برای ورود پودر)، || (برای قسمت شستشوی اصلی) و * (برای مواد نرم کننده) مشخص می‌شود. ولی ممکن است بسته به نوع ماشین لباسشویی این علائم نیز متفاوت باشند.

مشکلات پیش آمده در جاپودری ماشین‌های لباسشویی

مشکلات پیش آمده در جاپودری ماشین‌های لباسشویی

آیا می‌دانید جاپودری ماشین لباسشویی نیز جایی است که شما باید از آن مراقبت کنید تا خراب نشود؟ تقریبا کمتر کسی به این قسمت توجه می‌کند زیرا آن را فاقد تکنولوژی و عملکرد خاصی می‌بیند در صورتی که اصلا بدین گونه نیست. شما باید با این قسمت از ماشین لباسشویی خود کاملا آشنا باشید و بعد به مراقبت و تمیز نگه داشتن آن توجه ویژه‌ای کنید.

ما برخی از این مشکلات مهم را برای شما در نظر گرفته و در همین‌جا ذکر می‌کنیم تا اول با مشکلات رو به رو شوید و بعد به حل آن بپردازید و حواستان را جمع کنید.

گاهی پیش می‌آید که خریداران از بیرون ریختن کف و آب از جاپودری خود شکایت دارند و فکر می‌کنند بخشی از دستگاه دچار سوراخی شده که باعث این اتفاق می‌شود. اما اصلا اینگونه نیست. این مسئله ساده‌تر از آنی است که شما فکر می‌کنید. این مشکل بیشتر مربوط به میزان و نوع پودر مصرفی شماست. سعی کنید میزان پودری را که در هر بخش از محفظه وارد می‌کنید به اندازه باشد. این مسئله را چک کنید در صورتیکه این مشکل رفع نشد حتما با تعمیرکار دستگاه خود تماس بگیرید تا مسئله را از جهت فنی بررسی کنید. اما ما به شما قول می‌دهیم این مشکل بیشتر مربوط به همان میزان مصرف پودر است.

همچنین بیرون ریختن کف و آب می‌تواند دلیل گرفتگی در مسیر جاپودری به سمت دیگ شستشوی ماشین لباسشویی باشد. احتمال دارد جسمی همراه با پودر داخل جاپودری ریخته شده و باعث بروز این مشکل شود. اینگونه است که شما دچار مشکل خواهید شد و با بیرون ریختن کف و آب مواجه می‌شوید. برای جلوگیری از این مشکل قبل از اینکه پودر به محفظه اضافه کنید کاملا آن را بررسی کنید. ببینید که این محفظه کاملا تمیز و خشک باشد و هیچ گونه جسمی به همراه پودر به داخل آن ریخته نمی‌شود.

اگر بخواهیم بصورت نکات کلیدی مواردی را به شما بگوییم، باید اینگونه گفت:

  • در محفظه جاپودری خود تا نصف پودر بریزید و آن را پر نکنید. بعضی از بانوان تصور می‌کنند اگر پودر را بیشتر بریزند لباس‌هایشان بهتر تمیز می‌شود. اما این تصور کاملا اشتباه بوده و از شما می‌خواهیم تا این‌کار دیگر تکرار نکنید.
  • تنها در بخش محفظه اصلی پودر بریزید و در بخش‌های دیگر پودری اضافه نکنید. همان یک بخش برای شستشوی معمولی و کامل کفایت می‌کند.
  • به نوع پارچه خود دقت کنید. مثلا زمانی که می‌خواهید پرده یا لباس‌های گیپوری را بشویید اصلا لازم نیست پودری را که در هنگام شستشوی لباس‌های معمولی استفاده می‌کنید، مصرف کنید. بلکه تنها نصف میزان پودر کافیست.
  • چنانچه لباس‌های آلوده‌ای را دارید و فکر می‌کنید باید پودر بیشتری مصرف کنید، اشکالی ندارد. میزان پودر بیشتر را در محفظه اضافی که معمولا در سمت راست تعبیه شده بریزید.
  • در اضافه کردن مایع نرم کننده نیز همین عوامل بالا صادق است. شما باید میزان متناسبی از نرم کننده داخل محفظه بریزید و استفاده بیش از حد آن نه تنها به جا پودری آسیب می‌زند بلکه لباس‌های شما را نیز دچار مشکل می‌کند.

استفاده صحیح از جا پودری ماشین لباسشویی بوش

استفاده صحیح از جا پودری ماشین لباسشویی بوش

حال سوالی که مطرح می‌شود اینجاست که چگونه باید جاپودری ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم و کاری کنیم که دچار نقص و مشکل فنی نشود. مسلما نکاتی که به شما در ادامه می‌گوییم بر روی این مسئله موثر بوده و می‌توانید به آن اعتماد کنید.

  1. در قدم اول باید ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید تا در حین شستشو مشکلی پیش نیاید.
  2. جاپودری خود را که بصورت کشویی تعبیه شده تا جای ممکن به بیرون بکشید. فقط مواظب باشید قطعه‌ای نشکند و دچار نقص نشود.
  3. در داخل این محفظه کلیدی وجود دارد که با فشار دادن آن می‌توانید قطعات محفظه را از هم جدا کنید.
  4. حال می‌توانید هر بخش را بصورت کامل شسته و تمیز کنید. سپس بصورت کامل آن را خشک کنید.
  5. حال می‌توانید قطعات محفظه را با هم تنظیم کنید و مجدد جا بزنید.

این فرآیند به شما کمک می‌کند تا به عمر بیشتر ماشین لباسشویی خود کمک کنید. نه تنها باید به فکر بخش‌های فنی آن باشید باید به فکر این قسمت‌ها نیز باشید.

تفاوت پودر با مایع شستشو

حال سوالی که مطرح می‌شود اینجاست که استفاده از مایع شستشو بهتر است یا پودر ماشین؟ کدامیک اثر بهتری در شستشو دارد و کدامیک اثر تخریبی کمتری بر ماشین لباسشویی و جاپودری دارد؟

در ادامه به این سوالات بصورت کامل پاسخ خواهیم داد تا بتوانید انتخاب بهتری برای مواد شستشوی خود داشته باشید.

در واقع مواد شوینده اولیه‌ای که برای شستشو روی کار آمد پودر ماشین و پودر دستی بود که حدود ۶۰ سال پیش روی کار آمد. بعدها که مایع شستشو تولید شد این سوال در بین مردم پیش آمد که کدامیک بهتر است و باید از آن استفاده کرد؟ پاسخ این است که نمی‌توان یکی را بر دیگری برتری داد! فقط این شمایید که باید در شرایط مختلف تصمیم درستی بگیرید.

زمانی که لباس‌هایتان خیلی کثیف نیستند و می‌توانید به راحتی آلودگی را از روی آن‌ها بردارید، مایع شستشو کفایت کرده و گزینه خوبیست.اینگونه کمتر به جاپودری آسیب وارد شده و ماشین بسیار سبک عملیات شستشو را انجام می‌دهد.

یکی از مزیت‌هایی که پودرها نسبت به مایع شستشو دارند قیمت آن‌هاست. به همین دلیل شاید بسیاری از افراد ترجیح دهند همان پودر ماشین را برای شستشو انتخاب کنند.  ولی برعکس اینکه مایعات به مراتب بهتر از پودرها در آب حل شده و راحت‌تر به فرآیند تمیزکنندگی کمک می‌کنند. همین امر سبب می‌شود خیلی راحت از جاپودری شسته شده و به فرآیند شستشوی لباس‌ها کمک کند.

اگر می‌خواهید به عمر لباسشویی بوش کمک کنید، یکی از گزینه‌هایی که باید رعایت بفرمایید استفاده درست و تمیز نگه داشتن جاپودری آن است. یادتان باشد علاوه بر اینکه به مشکلات فنی ماشین خود توجه می‌کنید حتما به موارد پیش پا افتاده هم توجه کنید. یکی از این مسائل همین جاپودری است که باید حتما تمیز و خشک نگهداری شود.

خانه بوش که عنوان نمایندگی رسمی محصولات بوش را داراست ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین محصولات بوش اصل در تهران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.